Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nová kniha: Vinohradnícke obce Slovenska

Dátum: 25.09.2023
Autor: Via vitis
Počet videní: 523
3 min. čítania
Nová kniha: Vinohradnícke obce Slovenska

VINOHRADNÍCKE OBCE SLOVENSKA
Malokarpatská vinohradnícka oblasť

OBJEDNAJ SI LIMITOVANÚ SÉRIU KNIHY S PODPISMI OSOBNOSTÍ a vyhraj zaujímavé ceny!

Nová reprezentačná kniha Vinohradnícke obce Slovenska so zameraním na Malokarpatskú vinohradnícku oblasť je knihou, ktorá vzdáva úctu, hold a vďaku všetkým minulým, ale predovšetkým súčasným generáciám, poctivým, pracovitým ľuďom, ktorí zachovali neoceniteľné kultúrne a prírodné dedičstvo predkov, ďalej ho rozvíjajú a s pokorou odovzdávajú terajším a budúcim pokoleniam.

Kniha je venovaná aj všetkým milovníkom malokarpatského vína, úžasného Malokarpatského regiónu, ktorý je obdarený malebnou prírodou, vinohradmi, ktoré tu stáli odpradávna a vytvárajú úchvatnú prírodnú kulisu vinohradníckych miest a obcí.

Pre návštevníkov a turistov, ktorí prichádzajú do tohoto malebného vinohradníckeho regiónu prináša prehľadné informácie, kde sa dozvedia stručnú históriu a charakteristiku vinohradníckych obcí, bližšie spoznajú jednotlivé obce a mestá, vinohradníctvo obcí a malokarpatských vinárov.

kniha5

Veríme, že si táto kniha nájde svoje miesto v knižnici každého milovníka dobrého vínka vo Vajnoroch, veď je tam aj časť venovaná nášmu Vajnorskému vinohradníckemu spolku - VIA VITIS

ukážka_z_knihy_-_Vajnory_spolok2

Predstavuje sa najsilnejší vinohradnícky región Slovenska – Malokarpatský región.

Malokarpatský vinohradnícky región je plný nádherných vinohradníckych miest a obcí, ktoré sa oplatí vidieť a navštíviť. Kto by nepoznal charizmatické vinohradnícke mestá Raču, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Hlohovec, Skalicu, Hlohovec, ale objavíte aj ďalšie vinohradnícke obce – Devín, Vajnory, Šenkvice, Viničné, Vinosady, Slovenský Grob, Veľký Biel, Vištuk, Častú, Horné a Dolné Orešany, Suchú nad Parnou, Zeleneč, Dechtice, Čachtice, Radošovce, Prietržku, Mokrý Háj  a iné.

INFORMÁCIE O KNIHE VINOHRADNÍCKE OBCE SLOVENSKA:

300 plnofarebných strán o Malokarpatskom vinohradníckom regióne
370 vinárov a vinárskych spoločností
40 vinohradníckych obcí
Osobnosti Malokarpatského regiónu
autor: Milan Bibeň
väzba: pevná
rozmer: 176 x 250 mm
vychádza: október 2023
cena: 29 €

kniha3

Kniha určená nielen pre vinárov a vinohradníkov, ale pre každého kto má rád svoju rodnú krajinu – Slovensko, prírodu, Malokarpatský región a poctivé slovenské víno. Podpor slovenských poctivých vinárov a vinohradníkov!

Každý, kto si objedná limitovanú edíciu knihy do 29. októbra 2023 bude zaradený do losovania o hodnotné ceny (žrebovanie 30. októbra 2023).

Objednávka knihy priamo u autora knihy e-mailom na: slovenskevinohradnickeobce@gmail.com alebo telefonicky 0904 436 778.

1. cena - Degustačno - gastronomická ochutnávka pre skupinu (6-8 osôb) v skalických „búdach“ (bohaté občerstvenie, degustácia 12 vzoriek malokarpatských vín, stretnutie s autorom, knihy, termín po dohode)

2. cena -  Degustačný set 12 kvalitných vín od popredných slovenských vinárstiev z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti

3. cena - Degustačný set 9 kvalitných vín  od popredných slovenských vinárstiev zo Skalickej vinohradníckej oblasti

4. cena - Degustačný set 6  kvalitných vín ríbezľových vín vinárstva Thebener z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti

5. cena - 2 vstupenky na podujatie Deň otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie

6. cena - 2 vstupenky na podujatie Deň otvorených pivníc Malokarpatskej vínnej cesty

7.-10. cena -  Degustačný set 3 kvalitných vín  od popredných slovenských vinárstiev z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti

10-15 cena - 1 výtlačok knihy a fľaša kvalitného vína z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti

Via_Vitis_v_Modre

 

Zdroj: Milan Bibeň, slovenskevinohradnickeobce@gmail.com a webstránka: https://www.vinoteka-vinaren.sk/aktuality/kniha:_vinohradnicke_obce_slovenska/ 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.