Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vajnorské víno

degustacny_balik_2021

Radi by sme vám odprezentovali, čo najširšiu ponuku domácich Vajnorských vín od drobných Vajnorských vinárov a vinohradníkov, ktorí si vyrábajú vínko iba pre svoju potrebu, avšak sú ochotní dať z neho okoštovať záujemcom. Preto s nimi spolupracujeme, aby sme vám mohli ponúknuť to, k čomu sa bežne nedá dostať, nakoľko oni tie vínka robia pre vlasné potešenie, pre rodinu a priateľov. My vám ich však chceme odprezentovať , lebo takéto vínka majú svoj genius loci.

Tak isto by sme vám chceli sprístupniť aj výsledky našej a dobrovoľníckej práce zo zachraňovaných Vajnorských vinohradov. K dnešnému dňu sme ,,oživili" vo Vajnorských vinohradoch aspoň čiastočne tieto vinice: Široké, Rongoty, Gonval rongoty, Paure, čo spolu dáva okolo 1,5 ha (15.000 m2) obrábanej plochy.  Na týchto viniciach najčastejšie rastie odroda Müller Thurgau, ale je tu aj Rizling vlašský. Veríme, že časom našu vinohradnícku činnosť rozšírime, teda ak sa ku nám pridajú ďalší ,,záchranári" a vtedy je možné, aby plôch a odrôd pribudlo. 

Jednou z vecí ako nám viete aspoň troškou pomôcť je objednaním si niektorého vínka(alebo aj celého setu), ktoré tu ponúkame:

Vínka Vajnorského vinohradníckeho spolku:

Via Vitis  - Millerka 2021 (Müller Thurgau)

 

Vínka od drobných Vajnorských vinárov a vinohradníkov:

42 Black Path Winery (Norbert Surányi) - Vánoční vínko 2021

42 Black Path Winery (Norbert Surányi) - Othília 2021 

42 Black Path Winery (Norbert Surányi) - Georg 2021

42 Black Path Winery (Norbert Surányi) - Ryňák 2021

 

Ak nás chcete podporiť, môžete si ho objednať aj tu: 

objednávka_černá

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Predstavujeme vajnorského vinára: Norbert Surányi - 42 Black Path Winery, video MČ Vajnory Veľkosť: 30.1 MB Formát: mp4 Dátum: 15.2.2022
Predstavujeme vajnorského vinára: Jaroslav Fekete, video MČ Vajnory Veľkosť: 23.8 MB Formát: mp4 Dátum: 15.2.2022