Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rezervácia dreveného altánku na vyhliadke nad vinohradmi

Vo Vajnorských vinohradoch na terase je možné si zarezervovať miesto na oddych a posedenie si na laviciach so stolom. Miesto veľmi ľahko identifikujete podľa nového dreveného altánku.

20221130_144108

Priestor primárne slúži pre členov spolku, majiteľov pozemku, spolkové verejné akcie a  pre oddych dobrovoľníkov v prípade brigády (primárne využitie).. Okrem tohto primárneho využitia  je priestor prístupný verejnosti pri dodržaní pravidiel, ktoré sa týkajú vinohradov a tohto konkrétneho priestoru (sekundárne využitie). 

tabulky_male_vinoriadok_podakovanie

Ako prvoradým pravidlom je potreba,  si tento priestor dopredu rezervovať (podobne ako je to v Mestských lesoch Bratislavy) v tomto rezervačnom systéme. V prípade záujmu viacerých osôb, alebo partií platí pravidlo, že kto prvý rezervuje toto miesto, ten vyhráva a má nárok ho obsadiť, pokiaľ do toho nepríde primárne využitie, ktoré má prednosť. Toto pravidlo prvej rezervácie sa vyžaduje dodržiavať, pokiaľ sa zúčastnení nedohodnú medzi sebou inak.  Viac informácii nájdete v našom návštevnom vinohradníckom poriadku.

Priestor na ohnisko sa ešte stále iba buduje, preto jeho používanie je momentálne v obmedzenej prevádzke a v prípade pretrvávajúceho sucha s ohľadom na vysoký stupeň možnosti požiaru je použitie ZAKÁZANÉ !!!!

Rezerváciou altánku a priestoru okolo neho, finančne podporíte činnosť Vajnorského vinohradníckeho spolku - Via Vitis, pretože celý výťažok smeruje späť do údržby Vajnorských vinohradov, napríklad na prevádzku a budovanie voľne dostupných posedení,  či starostlivosť o túto vyhliadkovú lúku.

Rezervácia oddychového priestoru Drevený altánok na vyhliadke (povinné)

Priestor so sedením pre cca 12-15 osôb a s jedným ohniskom

Napíšte meno a priezvisko osoby, ktorá bude zodpovedná za nahlasovanú akciu