Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kde nás nájdete?

  Naša adresa pre poštové zásielky je Pod lipami 1, 831 07 Bratislava - Vajnory a slúži čisto na ,,kancelárske" stretnutia resp. využívame priestory Prešíku.

 Osobne nás však skôr nájdete v našom Komunitnom vinohrade vo vinici Široké a preto vás skôr navigujeme sem:

 Miesto je zaregistrované na google maps:  je to presne miesto medzi vinicami Široké 1 a Široké 2 z dôvodu, že môžeme sa nachádzať buď v 1, alebo2. Avšak pri hromadných dobrovoľníckych akciách sa stretávame dolu vo vinici Široké 1. Miesto stretávania rozoznáte veľmi ľahko, lebo hneď na začiatku je infotabuľa ,,Vinohradňícki fajsfbúk" A ten je na google maps zaznačený tu.

Alebo aj na WAZE: https://waze.com/ul/hu2s4qfcys  Stiahnúť Waze, dopravnú a navigačnú aplikáciu: https://bit.ly/GetWaze 

V prípade, že ku nám idete AUTOM, sú tu tri smery odkiaľ môžete prísť:

1. Idete z Vajnor (najjednoduchšie) Po pravej ruke budete mať BEZ (Bratislavské elektrotechnické závody) Transformátory, prejdete cez most smerom na Raču a v ľavotočivej zákrute zabočíte doprava do vinohradu. Orientačným bodom je bledomodrý kríž na okraji odbočky.. Hneď za týmto vjazdom sa dáte po asfaltovej ceste doľava a po cca 20m zatočíte doprava, smerom hore do vinohradov.

autom_google_maps_z_Vajnor_do_Sirokeho1

2. Idete smerom z Jura do Bratislavy(stredne zložité): štvorprúdovkou prídete skoro až na začiatok Rače (Bratislavy) a pri obratisku električiek (po pravej ruke), oproti benzínke Slovnaft (po ľavej ruke), sa prudko stočíte doprava o 180 stupňov a po starej asfaltovej ceste pôjdete akoby smerom naspäť zase na Jur. To, že idete správne si potvrdíte bufetom Optimista, ktorý miniete po vašej ľavej ruke. Hneď za týmto bufetom po cca 10 metroch je prvá asfaltová odbočka doľava, tú si však nevšímate, ale idete rovno. Po cca 30-tich metroch sa ukáže druhá asfaltová odbočka doľava a tá už je tá správna.  Ako kontrolný bod vám bude zberná nádrž potoka vľavo. To, že ste túto odbočku minuli sa dozviete po cca 10-tich metroch, lebo po vašej pravej ruke zbadáte bledomodrý kríž. Tu sa treba zastaviť a hľadať tú správnu odbočku.

autom_google_maps_z_Jura_do_Sirokeho

3. Idete z Bratislavy (z Rače) (najzložitejšie): Na konci Bratislavy idete pro štvorprúdovke smerom na Jur. Avšak hneď pri prvej odbočke sa dáte smerom na Vajnory a namiesto popod most, pôjdete hore na jeho nadjazd. Spustíte sa kúsok smerom na Vajnory a hneď pri BEZ-ke využijete jej veľké parkovisko, aby ste sa otočili o 180 stupňov a išli znovu smerom na Raču. Tu už budete postupovať ako v bode č. 1 pri doprave AUTOM.

autom_google_maps_z_Race_do_Sirokeho1.jpg

 

V prípade použitia MHD je možné si zvoliť buď autobus č. 59 Zastávka Rybničná (BEZ transformátory) a odtiaľ cca 15 minút peši po vyobrazenej trase:

zastavka_bus_59_Rybnicna

alebo autbus č. 65 a vystúpiť na zastávke Vajnorský potok a odtiaľ cca 10 minút ísť peši po vyobrazenej ceste:

zastavka_bus_65

 Viď cestovný harmonogram ,

alebo električkou č. 3, 7 Zastávka Komisárky po vyobrazenej trase:

zastavka_elektricka_3a7_Komisarky

 Viď cestovný harmonogram .

Zo zastávok je to cca 15-20 minút peši po asfaltke. Od BEZ-ky je to cez most smerom na Malé Karpaty

20211002_173350 a následne pri Kríži 20170827_173438odbočiť vľavo a hneď vpravo stále po asfaltke popri potoku, ktorý je po ľavej strane. Zo zastávok Rača - Komisárky je to po starej asfaltovej ceste, ktorá vedie súbežne s novou štvorprúdovkou smerom na Svätý Jur, po ľavej strane popri opustených vinohradoch a cyklobufetu Optimista. Od neho je to druhá asfaltová odbočka vľavo, kde už je spomínaná cesta s potokom. Že ste na správnej odbočke vás utvrdí aj betónová zberná nádrž na Vajnorskom potoku.

20211002_17343120210816_114948

Pre znalých okolia je záchytným bodom cyklobufet resp záhrada Optimista, ktorý je vzdialený cca 10 minút peši od Komunitného vinohradu. V prípade potreby zabezpečíme označenie trasy.

Vinicu Široké ľahko identifikujete aj vďaka nášmu Vinohradňíckimu fajsbúku :-) 177570223_127836129383878_3138851718823383908_n

 


Komunitný vinohrad Široké

Video