Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čistenie kmienkov viniča od zastaralej kôry. Pomoc v Komunitnom vinohrade.

Dátum: 20.02.2024
Autor: Via vitis
Počet videní: 695
2 min. čítania
Čistenie kmienkov viniča od zastaralej kôry. Pomoc v Komunitnom vinohrade.

Na termín 1.3.2024 v piatok od 9.00 do 13.00 hod hľadáme dobrovoľníkov na čistenie kmienkov viniča od zastaralej kôry. Jedná sa o pomoc v Komunitnom vinohrade, ktorý zachraňujeme od spustnutia ručným spôsobom blízkym prírode.

POPIS AKTIVÍT

Tohto roku bola zima veľmi teplá a teda mráz nevymrazil škodcov, ktorí sa nachádzajú pod kôrou kmeňov viniča. Preto je potrebné skôr ako tieto kmienky ošetríme postrekom, ručne odstrániť starú kôru a mach, ktorý je na starých 40 ročných kmeňoch. Ak rád hladkáš kôru stromov, bude sa ti táto práca páčiť. Máme pripravené aj nejaké pracovné pomôcky, ale je to v podstate ručná práca, preto hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s komunitným vinohradom.

BENEFITY

Dozvieš sa o prácach potrebných pri záchrane opustených vinohradov a možno sa ti to tak zapáči, že budeš chcieť mať svoj vlastný vinohrad, o ktorý sa budeš starať.

Prídeš do kolektívu, ktorému nie sú ľahostajné tradície a láska k prírode.

Ak prídete ako firemná partička viete využiť oddychový priestor vedľa komunitnej vinice na spoločnú opekačku.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE

Okrem náradia zabezpečíme aj rukavice, avšak odporúčame mať teplé oblečenie a pevnú obuv.

Tento rok už sme na takejto dobrovoľníckej brigáde mali jeden kolektív, tak sa môžeš pozrieť ako to vyzeralo: www.viavitis.sk/novinka/79583/prva-dobrovolnicka-brigada-v-roku-2024

Popis ako sa do tejto lokality dostať je na našom webe tu: www.viavitis.sk/12285/kde-nas-najdete

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.