Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ako bolo na Urbana v Širokém 2024

GALÉRIA VIDEO
Dátum: 25.05.2024
Autor: Via vitis
Počet videní: 112
4 min. čítania
Ako bolo na Urbana v Širokém 2024

V tomto roku to už bol 4-tý ročník, tak po predchádzajúcich rokoch sme nič nenechali na náhodu a riadne sme sa pripravili.

Akciu sme plánovali a pripravovali už polroka dopredu. Zareagovali sme na možnosť spolupráce s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a napísali projekt na základe ktorého nám z BKIS zabezpečili super zázemie v Komunitnom vinohrade Široké.

BKIS_logo_CB_horizont

Už v piatok 24.5. prišla šikovná partia chlapov a postavili pódium a stan. To, že svoju prácu odviedli na jedničku sa ukázalo večer, keď prišla búrka veterná smršť, ale pódium aj stan to vydržali. 

20240525_124548

Keďže sme chceli urobiť aj nejakú dobrotku pod zub spojili sme sa s Poľovníckou spoločnosťou Vajnory a Ján Panák nám poskytol divinu na guláš. Kuchárskeho remesla sa chytili Peťo s Marekom a pripravili 4 jedlá na výber, takže si pochutnali tí, čo majú radi slané, aj sladké jedlo.

IMG_3774

O kultúrnu časť programu sme poprosili Vajnorský okrášľovací spolok, ktorý aj tento rok vytvoril super náladu a spev sa šíril Vajnorskými vinohradmi. Veď okrem fotiek si je možné pozrieť aj video.

MGR_7851

Pravda pred tým ako sa začalo spievať a zabávať bol hlavný program požehnania vinohradom, ktoré nám tento rok celebroval vajnorský diakon Gabriel, ktorý zastupoval nášho pána farára o. Jozefa. 

MGR_7841_–_kópia

Napriek tomu, že to vyzeralo na riadnu búrku, tak možno modlitby, alebo veselosť nášho celebranta tieto obavy zahnali a my sme som všetkými návštevníkmi mohli kompletne zrealizovať oslavu Sv. Urbana. K návštevníkom ktorí boli nielen z Vajnor, ale aj z Bratislavy  sa prihovoril aj náš vajnorský starosta Michal a sme veľmi radi, že pochválil prácu nášho vinohradníckeho spolku.

MGR_7845_–_kópia

Samozrejme, že okrem jedál sme sa prezentovali aj vínkami našich spolkových vinárov a ľudia mali možnosť sa s nimi porozprávať priamo vo vinohrade o tom ako sa im darí a čo ich najviac ťaží pri obrábaní vinohradov nakoľko záujem o vinohrady nerastie tak ako sme pred 4-mi rokmi predpokladali, ale trend je skôr opačný.

MGR_7986

O celkovej atmosfére a o akcii sa môžete dozvedieť aj Bratislavského večerníka, nakoľko si túto našu akciu nenechal ujsť ani šéfredaktor p. Luha.

MGR_7826_–_kópia

Veľmi pekne ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí nás prišli podporiť na tejto akcii napriek tomu, že pri pohľade na oblohu veľké mraky nedávali nádej pekného počasia. Veríme, že sme ich touto oslavou nesklamali, ale presvedčili sme ich, že zachraňovať a starať sa o vinohrady má zmysel a hlavne, že ľudia sa majú stretávať a spolu zabávať pri každej príležitosti, tak ako to robili aj naši predkovia.

Hoci bolo namáhavé túto akciu zorganizovať, už teraz sa tešíme na jej 5-ty ročník.

 

Video