Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Upozornenie na vykopané jamy na vyhliadke

GALÉRIA
Dátum: 10.08.2023
Autor: Via vitis
Počet videní: 484
2 min. čítania
Upozornenie na vykopané jamy na vyhliadke

Vďaka Nadácie TIPSPORT  v rámci grantového programu Podporujeme  slovenské sady na vyhliadke nad vinohradmi plánujeme na jeseň zasadiť 15 ks čerešní a preto sme už teraz pripravili a vykopali jamy, do ktorých ich budeme sadiť.

Keďže celý priestor vyhliadky je v podstate navážka, z ktorej sú urobené terasy, tak je tu zakopaného plno stavebného odpadu. Na základe tejto informácie, ktorú sme mali, sme vedeli, že to nebudeme vedieť vykopať ručne, ale budeme musieť zohnať patričný stroj. 

Ibaže termínovo zohnať báger aj so strojníkom nie je tak jednoduché, tak sme boli radi, že sa nám podarilo dohodnúť s veľmi šikovným vajnorákom Robom, ktorý túto úlohu zvládol veľmi šikovne a ochotne.

20230810_132708

Nakoľko výkopová zemina obsahovala kopu tehál a betónových úlomkov, tak museli sme vykopať hlbšie jamy, aby sme vedeli do nich dať ďaleko kvalitnejšiu zeminu a tak mali väčšiu istotu, že sa sadenie podarí.

Samotné sadenie plánujeme až na október, preto sme celý priestor ohradili červeno-bielymi páskami a prosíme vás o pozornosť, ak sa budete nachádzať v tomto priestore. Jedná sa iba o dočasné riešenie až do samotnej výsadby.

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa nikomu nič zlé nestane a na jeseň nám prídete pomôcť so sadením dlhovekých pôvodných odrôd čerešní.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.