Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

V 12.edícii grantovej výzvy od TESCA sa znovu uchádzame o vašu priazeň

SÚBOR
Dátum: 11.01.2023
Autor: Via vitis
Počet videní: 1488
V 12.edícii grantovej výzvy od TESCA sa znovu uchádzame o vašu priazeň

Tesco zastrešuje niektoré z aktivít v oblasti spoločenskej zodpovednosti, zároveň podporuje nové projekty a spôsoby charitatívnej pomoci. V rámci programu realizácie komunitných projektov podporuje Tesco neziskové organizácie pôsobiace v oblasti ochrany životného prostredia, zdravého životného štýlu, voľného času detí a mládeže, výchovy a vzdelávania, sociálnej a zdravotnej starostlivosti, v oblasti boja proti plytvaniu potravinami a pomoci ľuďom v núdzi. Tesco vo svojej charitatívnej činnosti plne využíva špecifiká maloobchodnej činnosti. Medzi ne patrí najmä možnosť spojiť spoločný potenciál ako samotnej firmy, tak zamestnancov, dodávateľov a obchodných partnerov, a v neposlednej miere aj zákazníkov. Pod hlavičkou Tesco prebieha aj projekt Vy rozhodujete, my pomáhame zameraný na podporu komunitných iniciatív, aktivít a projektov, ktoré sú prospešné v rámci všetkých regiónov po celom Slovensku .

Logo-Tesco

Nakoľko sme celkom úspešne dopadli v 10. edícii, tak sme sa rozhodli v tejto našej snahe pokračovať a náš predchádzajúci výsledok ešte vylepšiť.

logo_2021-04-08_900pxl_biely_okraj

V spolupráci s vedením Základnej školy Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch sme vypracovali projekt Školskej vinice a sadu, ktorý by sme radi zrealizovali.

logo_bruderova-ZDS_napis

Bohužiaľ v 11. edícii sme s týmto projektom moc úspešní neboli, ale veríme, že tentokrát sa nám podarí získať potrebné financie a projekt úspešne zrealizovať. Na to však potrebujeme vašu podporu pri hlasovaní pomocou žetónov.

291888041_442163564587014_6978954156889714969_n

Snáď nám v tejto edícii pomôže aj fakt, že grafickým podkladom pre 12-tu edíciu sú práve vajnoráci a vinohrad:

vizual_12edicia

Poznáte ich? Fotené to bolo vo Vajnorských vinohradoch vo vinici Široké, kde máme náš komunitný vinohrad, kde sa s vami vždy radi stretneme pri spoločných akciách. Avšak musíme dbať aj o to, aby sme mali nasledovníkov.

V 12. edícii grantovej výzvy TESCO: ,,Vy hlasujete, my pomáhame" sa znovu uchádzame o vašu priazeň projektom,  ktorý nám môže napomôcť k  zachovaniu tradície, ktorá stáročia bola súčasťou Vajnor.

headline-300x250

Budova, ale aj celý areál Základnej školy Kataríny Brúderovej v tomto období prechádza rozsiahlou prestavbou a novou prístavbou. Pri stavbách je síce veľmi ťažko odhadovať termíny ukončenia, ale súčasne je to obdobie, kedy sa ľahšie zrealizujú niektoré zmeny.

Až tak síce o zmenu vo výučbe na tejto základnej škole nejde, lebo my starší si pamätáme, že poľnohospodárske práce boli súčasťou výučby a tak sme sa pravidelne ako žiaci ZDŠ pohybovali po záhradkárskych políčkach, ktoré boli súčasťou školského areálu.

V nedávnom období miestne poľnohospodárske družstvo ukončilo nájomné zmluvy s väčšinou majiteľov Vajnorských vinohradov a tieto nám začali pustnúť.  Našlo sa medzi nami zopár nadšencov, ktorým tento stav nebol ľahostajný a pustili sa do záchrany zanedbaných vajnorských vinohradov.

Avšak čas nikto z nás nezastaví a ak chceme udržať tradíciu vinohradníctva a ovocinárstva vo Vajnoroch, tak jedinou cestou je nájsť za nás náhradu. Nuž ale ako ju nájsť? Najlepšie je, si ju vychovať. Naučiť naše deti to, čo nás naučili naši otcovia, alebo dedovia. Len tak sa dá zachovať to, čo tu po stáročia tvorilo základnú črtu Vajnor a Vajnorákov. Áno bolo to poľnohospodárstvo, kam patrí aj vinohradníctvo.

plagat_text_loga_komplet

Preto sme pripravili projekt malého políčka, kde bude zasadený vinič, ovocné stromčeky a iné drobné ovocie, ktoré vždy tvorilo súčasť Vajnorských vinohradov.

Veríme, že sa nám týmto projektom podarí prebudiť v mladých ľuďoch lásku k poľnohospodárskym prácam, ktoré kedysi zdobili ich predkov.

ZDS_vinica_a_sad_na_výučbu

 

Ak však nechodíte nakupovať do obchodu  TESCO, ale tento projekt sa vám páči a chcete ho podporiť, tak je možné nám na tento projekt prispieť aj priamo:  https://viavitis.darujme.sk/skolska-vinica-a-sad-pre-deti-zakladnej-skoly/ 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Plagát_popisny_ed11_loga_komplet Veľkosť: 429.6 kB Formát: pdf Dátum: 16.1.2023
Plagát_popisny_ed11_loga_komplet_hlasujte Veľkosť: 438.1 kB Formát: pdf Dátum: 16.1.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.