Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pokyny pre dobrovoľníkov do vinohradu

  Keďže sa jedná o vinohrad, tak celá aktivita bude vonku, preto odporúčame si zobrať oblečenie, ktoré bude zodpovedať aktuálnemu počasiu a práci v prírode. Predpoveď počasia máme umiestnenú aj na našom webe: https://www.viavitis.sk/pocasie, alebo https://www.windy.com/48.225/17.174?radar,48.224,17.184,16 ale aké bude skutočné počasie sa dozvieme buď tesne pred termínom, alebo až na mieste. Proti horúcemu slnku ani hustému dažďu zatiaľ nemáme urobený žiaden stabilný prístrešok, hoci ako uvidíte aktívne na tom pracujeme, aby sa bolo kde v budúcnosti skryť. Preto v prípade slnečna odporúčame si zobrať nejaký krém na opaľovanie a niečo nepremokavé, keby trochu popŕchalo. Ak by hrozilo veľmi škaredé počasie, tak brigádu rušíme.

   Čo sa týka jedla, tak máme s tým trochu neblahé skúsenosti, keďže pri väčšej skupine osôb sa nájdu ľudia s rôznymi stravovacími návykmi, preto by sme skôr navrhovali ak by si priniesol každý to, čo si chce opekať. My by sme pripravili miesto na sedenie a zloženie sa a samozrejme, že aj miesto na ohnisko. Tak isto zabezpečíme minerálky na pitie.

 Prístup k viniciam je po asfaltovej ceste, takže v pohode peši na bicykli, či autom, pričom dá sa parkovať hneď vedľa našej Komunitnej vinice. https://waze.com/ul/hu2s4qfcys  

Informácie ako sa ku nám dostať nájdete tu: https://www.viavitis.sk/12285/kde-nas-najdete

https://goo.gl/maps/pza8B32nz1vsAtjX7

https://fb.me/e/3Hiv3qIuc

 

 Keďže sa jedná o vinicu uprostred vinohradov, tak je to v prírode a nemožno zatiaľ očakávať nejaké sociálne zázemie. Avšak v neďalekej blízkosti je bufet Optimista, tak snáď v prípade potreby sa dalo použiť aj toto riešenie.

Vieme vám urobiť aj prednášku o historickom obrábaní vinohradov prípadne výlet do okolia s návštevou miest, s kade je výborný výhľad na vinohrady aj Bratislavu.


Predbežný harmonogram bude vyzerať nasledovne:
(časy si treba následne posunúť podľa dohodnutého času začiatku)


 09.00 - 9.15. hod stretnutie na začiatku Komunitného vinohradu Široké. To, že ste na správnom mieste rozoznáte podľa našej informačnej tabule, ktorú voláme Vinohradňícki fajsbúk – foto nájdete na našej webstránke https://www.viavitis.sk/data/gallery/viavitis.sk/2021/mgr_9425_a55ffb_lg.jpg

9.15 - 9.30 hod budeme trochu kecať, aby ste nás poznali, kto sme, čo robíme a prečo sme sa zapojili do dobrovoľníckych dní. Následne si ešte povieme základné BOZP, aby sa nikomu nič nestalo a uzavrieme to podpísaním prezenčky.

 9.30  - 13.00 hod sa konečne pustíme do pracovnej činnosti na ktorej sa spolu dohodneme.

cca o 11.00 hod môžeme urobiť krátku max polhodinovú prestávku na napitie prípadne prestriedanie na inú prácu

 

Po 13.00 hod je voľný program, podľa dohody napr. opekačka

 Tak isto nie je problém modifikovať tento program tak, aby Vám maximálne vyhovoval.


Snáď sme v popise  na nič nezabudli. Keby ste potrebovali ešte nejaké informácie, tak píšte, alebo volajte.

 Tešíme sa na stretnutie s Vami.